Chirurg naczyniowy Warszawa

Chirurg naczyniowy jest ekspertem wykonującym zabiegi medyczne,

które obejmują przede wszystkim ruch naczyń krwionośnych w organizmie człowieka. Są szczególnie wykwalifikowani w leczeniu pacjentów, którzy przeszli udar, zawał serca lub zatrzymanie akcji serca. Typowe operacje wykonywane przez chirurgów naczyniowych w celu leczenia pacjentów z chorobami naczyniowymi obejmują otwarcie zablokowanych tętnic w celu zwiększenia krążenia, naprawę uszkodzonych żył w celu zwiększenia krążenia, operację tętniczek (otworów w ścianach tętnic) w celu zwiększenia rozmiaru tętniczek i naprawę krwotocznych (nakłucie) naczyń krwionośnych poprzez nacięcie ich lub umieszczenie za kością. Termin „układ naczyniowy” jest używany do opisania zdolności organizmu do samouzdrawiania za pomocą krwi i innych substancji.

Choroba sercowo-naczyniowa wpływa na strukturę i funkcję ścian naczyń krwionośnych. Te ściany pozwalają natlenionej krwi na przepływ przez krwiobieg. W wielu przypadkach naczyniowych ściany naczynia są całkowicie zniszczone lub są zbyt słabe, aby utrzymać dopływ krwi. Przepływ krwi zostanie wtedy przerwany przez wystąpienie zawału serca lub udaru.

Powszechnym typem stanu naczyniowego jest angina pectoris. Odnosi się to do zwężenia tętnic, ponieważ ściany stają się zbyt uszkodzone, aby utrzymać przepływ krwi.

Innym powszechnym typem stanu naczyniowego jest zakrzepica. Jest to spowodowane zakrzepami krwi. Jest to bardzo poważne, ponieważ może spowodować śmiertelne krwawienie. Ponieważ zakrzepica jest spowodowana krzepnięciem krwi, pojawia się wewnątrz naczyń krwionośnych, zwykle w nodze lub wokół kostki.

Chirurg naczyniowy leczy pacjentów z chorobami naczyniowymi za pomocą operacji.

Mogą wykonywać różne operacje, w tym chirurgię tętnic w celu zmniejszenia dopływu krwi do nóg i kostek; operacja chorych naczyń; operacja serca; i chirurgia hemoroidów. Pacjenci poddawani zabiegowi naczyniowemu zwykle pozostają w szpitalu przez okres dwóch dni w celu wyzdrowienia. Hospitalizacja może trwać od jednego do czterech tygodni, w zależności od stanu pacjenta i wymaganego czasu rekonwalescencji. W razie potrzeby pacjenci mogą przenocować w ośrodku rehabilitacyjnym lub ambulatoryjnym.

Centrum rehabilitacji generalnie stosuje tę samą procedurę dla pacjentów, którzy przeszli zabiegi inwazyjne, jak ci, którzy przeszli procedury nieinwazyjne. Obejmuje to fizjoterapię wzmacniającą mięśnie i poprawę zakresu ruchu, fizjoterapię pomagającą pacjentom wstać z łóżka i zapobiegającą skurczom mięśni, ćwiczenia mięśni i inne czynności rehabilitacyjne. Ośrodek zapewnia pacjentom specjalny sprzęt, taki jak krzesło pomagające pacjentom wstać, szynę do unieruchamiania nóg i kostek oraz koc podtrzymujący plecy.

Pacjenci centrum rehabilitacji mogą powrócić do pracy wkrótce po wypisie. Ośrodki rehabilitacyjne zapewniają również specjalistyczne programy ćwiczeń i terapii, które pomagają pacjentom odzyskać mobilność kończyn dolnych i poprawić siłę mięśni. Pacjenci ośrodków rehabilitacyjnych często przebywają w tych placówkach do sześciu miesięcy w trakcie rekonwalescencji po zabiegu chirurgicznym.

Centrum rehabilitacji ma na celu zapewnienie pacjentom komfortowych warunków i ułatwienie rehabilitacji. Jest kilka rzeczy, o których pacjenci powinni pamiętać przed opuszczeniem placówki. Obejmują one:

Kiedy pacjenci wracają do domu z ośrodka rehabilitacji, powinni starać się zachować aktywność, spacerując, jeżdżąc na rowerze lub biegając. Powinni wziąć ciepły prysznic i ubrać się, jeśli zajdzie taka potrzeba. Te czynności mogą pomóc pacjentowi uzyskać lepszą koordynację i siłę. Ponadto pacjenci powinni utrzymywać dobrą dietę, pić odpowiednią ilość wody i uczestniczyć w ćwiczeniach fizycznych.

Pacjenci mieszkający w domu mogą wykonywać większość czynności, które wykonywali przed operacją. Te zajęcia mogą być bardzo pomocne we wzmacnianiu i rehabilitacji. Codzienny spacer, bieganie lub jazda na rowerze może zwiększyć niezależność pacjentów i zachęcić ich do częstszego wstawania i poruszania się. Dobry terapeuta może pomóc pacjentom w nauce ćwiczeń rozciągających i treningu siłowego.

Pacjenci mieszkający w domu pod opieką opiekuna lub członka rodziny mogą brać udział w zajęciach stymulujących ich mięśnie i pomagających wstać z łóżka. Może to obejmować grę w softball, jazdę na rowerze lub pracę w ogrodzie. Tego typu aktywności mogą również pomóc im w uzyskaniu lepszej formy, ponieważ pomagają budować siłę i elastyczność. Ćwiczenia fizyczne są ważne w rehabilitacji osób, które przeszły operację inwazyjną, dlatego powinny omówić te czynności z lekarzem lub specjalistą rehabilitacji.