Depilacja laserowa

Nadmierne owłosienie to przypadłość, która dotyczy sporej grupy kobiet. Może pojawić się w każdym wieku, często pierwsze oznaki hirsutyzmu są już widoczne w wieku dojrzewania. Nadmierne owłosienie jest powodem licznych kompleksów i rezygnacji z życia towarzyskiego. Panie dotknięte tym problemem unikają wizyt na basen, na plaży, boją się, że ktoś odkryje ich problem. Latem wstydzą się założyć krótkie spódniczki, w obawie, że włosy zostaną zauważone. Jeżeli nadmiar włosków występuje na twarzy, problem jest jeszcze większy. Panie muszą codziennie golić twarz, ale włoski i tak są widoczne, nie da się ich ukryć nawet pod grubym makijażem. Aby pozbyć się nadmiernego owłosienia, trzeba znaleźć przyczynę choroby oraz zastosować skuteczne metody, które pozwolą trwale pozbyć się problemu.

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Nadmierne owłosienie występuje stosunkowo często, niechciane włoski mogą pojawić się na brodzie, policzkach, między piersiami, w okolicach brodawek sutkowych, na podudziach, a także między pępkiem, a spojeniem łonowym. Choroba może mieć różne podłoże, często winne są hormony oraz uwarunkowania genetyczne. Hirsutyzm może rozwinąć się pod wpływem nadczynność przysadki mózgowej, która wzmaga produkcje prolaktyny. Winne mogą być również niektóre leki oraz choroby ogólnoustrojowe. Aby znaleźć przyczynę nadmiernego owłosienia, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub endokrynologiem, który zbada poziom hormonów, które są najczęstszą przyczyną choroby. Problem niechcianego owłosienia dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Także oni chcą cieszyć się gładkim ciałem. Jeżeli przyczyna choroby jest znana i leczona, warto pomyśleć jak pozbyć się problemu i usunąć zbyt bujne owłosienie.

Jak usunąć nadmierne owłosienie?

Wszystkie panie, które zmagają się z problemem hirsutyzmu, szukają skutecznych sposobów, które pomogą im uzyskać gładką, piękną skórę. Najczęściej stosowaną metodą jest golenie za pomocą maszynki jednorazowego użytku. Niestety, metoda nie należy do najlepszych. Włoski znikają szybko, ale równie szybko odrastają. Po goleniu skóra jest podrażniona, pojawiają się krostki, zdarza się, że włosy wrastają. Inne stosowane metody to plastry z woskiem, które usuwają włoski wraz z cebulkami. Metoda jest bardzo bolesna, powoduje zaczerwienienia na skórze, często skutkiem ubocznym są powikłania w postaci wrastających włosków oraz zapalenia meszków włosowych. Są jeszcze żele i kremy do depilacji, ale ich działanie jest krótkotrwałe, włoski szybko odrastają. Na szczęście jest jeszcze jedna metoda, która wyróżnia się skutecznością. Jest to depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – gładka skóra w kilka minut

Depilacja laserowa pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na zawsze, szybko i bez bólu. Metoda polega na naświetlaniu depilowanego miejsca wiązką światła lasera, która wnika w głąb włosa przez melaninę, barwnik włosa. Wskutek tego dochodzi do trwałego zniszczenia cebulki wraz z korzeniem. Laser precyzyjnie trafia we włos, skóra wokół jest bezpieczna, nie jest narażona na poparzenie. Wiązka lasera niszczy cebulki włosów, po zabiegu włos nie jest w stanie odrosnąć. Depilacja laserowa jest bezpieczna, nie powoduje zapalenia meszków włosowych ani wrastania włosków.  W klinice Sky Clinic we Wrocławiu do depilacji laserowej wykorzystywany jest jeden z najnowocześniejszych laserów, tzn. laser diodowy Linscan. Laser posiada wbudowany system chłodzący, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają bólu. Lasery diodowe są obecnie najbardziej skuteczne i bezpieczne.  Zawierają szereg nowoczesnych technologii, dzięki którym trwałe pozbycie się włosków jest w końcu możliwe. Jeżeli pacjent jest wyjątkowy wrażliwy, a depilowana okolica mocno reaguje na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe. Aby pozbyć się włosków na stałe, potrzeba kilka zabiegów, najczęściej od 2 do 6. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 90%. Zabiegi wykonuje się w odstępach od 4 do 8 tygodni. Jeden zabieg, w zależności od depilowanego miejsca, może trwać od 5 do 60 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, ale objawy szybko znikają. Przez kilkanaście dni po zabiegu należy unikać słońca, zalecane są kremy z silnym filtrem. Nie można używać samoopalaczy. Skóra po depilacji może być wrażliwa, dlatego zalecane są delikatne środki do pielęgnacji, niezawierające alkoholu i sztucznych substancji, które mogą wywoływać podrażnienia. Należy unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny i basenu.

Przygotowanie do zabiegu

Osoby, które chcą usunąć włosy za pomocą lasera, muszą odpowiednio przygotować się do zabiegu. Tydzień przed planowanym zabiegiem nie można się opalać, nie można używać kremów do depilacji oraz środków peelingujących. Miesiąc przed zabiegiem nie można stosować metod depilacji, w której włosy są wyrywane. Dozwolone jest tylko golenie maszynką. Pacjenci muszą odstawić leki i zioła fotouczulające. W dniu zabiegu należy usunąć owłosienie z depilowanego miejsca maszynką jednorazową.

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna i często stosowana, ale niestety istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.  Większość z nich jest czasowa, po pewnym czasie z powodzeniem można wykonać zabieg. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest:

  • ciąża i karmienia piersią
  • choroby skóry, bielactwo, łuszczyca, zapalenie skóry
  • stosowanie leków światłouczulających
  • świeża opalenizna
  • osoby z rozrusznikiem serca
  • osoby ze skłonnością do powstawiania bliznowców
  • osoby chorujące na nowotwory i inne poważne choroby

Depilacja laserowa to zabieg, który warto wykonać, aby pozbyć się kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem. Jest to jedyna metoda, która usuwa włosy na stałe, włosy pozbawione cebulek nie mają szans na ponowne odrośnięcie. Istotne, aby zabieg był przeprowadzony przez wykwalifikowane osoby i z zastosowaniem odpowiedniej klasy lasera. Wybierając zabieg w Skyclinic we Wrocławiu, można mieć pewność, że depilacja będzie przeprowadzona w komfortowych warunkach, przy użyciu bezpiecznego, diodowego lasera oraz przez doświadczoną kosmetolog.