Jak zwiększyć gęstość włosów na głowie?

Wypadanie włosów to problem, z jakim boryka się znaczna część społeczeństwa. W większej części przypadków jest mowa jedynie o częściowym łysieniu. U kobiet przerzedzenia obejmują obszar w okolicach przedziałka i czubka głowy. Sposobem na poprawę gęstości naszych włosów są tupety damskie – ciekawa alternatywa dla klasycznej peruki.

Tupet damski – co to jest?

Tupety damskie składają się z bazy oraz doszytych do niej włosów syntetycznych lub naturalnych. Baza ma postać elastycznej siateczki, do której dodatkowo mogą być przymocowane fragmenty mikroskóry, czyli materiału imitującego prawdziwą skórę. Tupety damskie sprawdzają się w przypadkach częściowego przerzedzenia włosów, kiedy peruki nie są konieczne. Najlepiej sprawdzają się toppery z włosów naturalnych, ponieważ gładko wpasują się w resztę naszej fryzury. Włosy syntetyczne mocniej się błyszczą, co mogłoby wyróżniać się na tle własnych włosów. Naturalne włosy w tupetach w dotyku i wyglądzie nie różnią się od naszych własnych pasem. Przy odpowiedniej pielęgnacji i przechowywaniu tupet damski posłuży nam nawet przez kilka lat w bardzo dobrym stanie.

Jak dopasować tupet damski?

W przypadku peruki najważniejszym wymiarem jest obwód głowy. Aby dobrze dopasować tupet damski trzeba dokonać dokładnego pomiaru przerzedzonego obszaru. Polecamy wykorzystać do tego centymetr krawiecki. Mierzymy długość i szerokość widocznej łysiny. Tupet damski o najmniejszym rozmiarze to zazwyczaj 5×12 cm. Sprawdzi się dla osób o nieznacznym przerzedzeniu włosów w okolicy przedziałka. Największy tupet damski ma 22×22 cm i przykryje spore ubytki. Baza jest elastyczna, co pozwala delikatne rozciągnięcie tupetu w celu przykrycie większego obszaru. Zawsze powinno się kupować większy tupet niż zmierzony łysiejący obszar. Spinki clip in muszą być wpięte do zdrowych włosów, aby tupet damski dokładnie przylegał na całej powierzchni. Wybierz kolor jak najbardziej podobny do barwy własnych włosów lub postaw na ciemniejszy tupet. Włosy z ciemnym odrostem to jeden z popularniejszych trendów w ciągu ostatnich kilku sezonów.

Tupety damskie clip-in to ratunek dla wielu kobiet, które borykają się z wypadaniem włosów. Peruki naturalne są traktowane często jako ostateczność. Tupety damskie skutecznie zagęszczają włosy i ładnie wpasowują się w naszą fryzurę. Duży wybór tupetów damskich znajdziesz w asortymencie sklepu Hairly. Piękne włosy wpływają na wysoką pewność siebie, dlatego warto zadbać o swój komfort psychiczny poprzez zadbanie o swoją fryzurę.