Ozonator a koronawirus

 

 

Jak zwalczyć koronawirusa?

Na to pytanie odpowiedzi nie znają jeszcze naukowcy ani medycy, chociaż pracę nad lekiem i szczepionką trwają już od kilku miesięcy. Wiadomo na pewno, że do czasu wynalezienia antidotum dosłownie cały świat musi zachować optymalną ostrożność i stosować środki ochrony. Chodzi o to, by zmniejszyć liczbę zakażeń poprzez minimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do tej pory społeczna kwarantanna przynosi doskonałe rezultaty, ale izolacja ludzi nie jest jedynym sposobem. Dzisiaj powszechnie wykorzystuje się też czysty ozon do dezynfekcji pomieszczeń i publicznych przestrzeni. Ozonowanie już od dawna cieszy się ogromną popularnością oraz skutecznością, dlatego też zaczęto realizować tego rodzaju usługę w ramach dezynfekcji, tym samym walki z koronawirusem.

 

Dotychczas ozonatory wykorzystywano systematycznie do dezynfekcji biur, urzędów. Wykonywano ozonowanie gabinetów dentystycznych, sklepów o dużej powierzchni, cyklicznie oczyszczano w ten sposób środki miejskiego transportu. Standardem było już ozonowanie salonów fryzjerskich oraz ozonowanie salonów kosmetycznych. Tym sposobem odkażano pustostany, likwidowano grzyb w piwnicach, zwalczano odór czy likwidowano przykry zapach po rozkładających się zwłokach.

 

Wiadomo na pewno, że ozonator sprawdza się w celu likwidowania grzybów, roztoczy, bakterii, drobnoustrojów. Nie udowodniono, by zwalczał również wirusy, w tym koronawirusa, natomiast z całą pewnością radzi sobie doskonale, by utrzymać optymalną sterylność w danym miejscu. Co ważne, ozonowanie może przebiegać nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale również tych publicznych. Ciekawostką jest również to, że ozon jest skuteczny w pomieszczeniach zamkniętych, ale też tych otwartych. Dlatego dzisiaj z powodzeniem dezynfekuje się nim skwery, place, parki, podziemia, chodniki, alejki, parkingi, przystanki autobusowe.

 

Ozonowane musi odbywać się regularnie – w szpitalach, przychodniach, domach opieki i innych miejscach, w których istnieje duże ryzyko przebywania osób zarażonych koronawirusem nawet każdego dnia. Z powodzeniem usługę ozonowania można wykonać także w prywatnych domach, nabywając odpowiedni ozonator albo korzystając z usług specjalistycznych firm, które ozonowanie oferując. Ważne jest, by stosować czysty ozonator i właściwie go rozprowadzać. Ten jest w pełni bezpieczny dla ludzi, chodzi raczej o jego optymalną skuteczność w ramach odkażania i walki z COVID-19.