Regeneracja wątroby, czyli czy wiesz, jak dbać o swój organizm?

Waży 1,5 kg, filtruje dziennie 2 tys. litrów krwi… Wątroba to organ niezbędny dla naszego prawidłowego funkcjonowania, jedyna w swoim rodzaju oczyszczalnia organizmu. W jaki sposób o nią dbać i dlaczego regeneracja wątroby jest taka ważna – tego dowiesz się, czytając poniższy tekst. Zapraszamy do lektury!

Polacy są znani z zamiłowania do dobrej zabawy i towarzyszących jej mocnych trunków. Statystyki pokazują, że co roku poziom spożycia alkoholi w Polsce rośnie – w latach 2000 – 2011 zaobserwowano 30 proc. wzrost ilości wypijanych “procentów”. Takie wyniki pozwalają rozwijać się branży producentów alkoholowych trunków: szacuje się, że w naszym kraju na jeden sklep z alkoholem przypada 254 mieszkańców, podczas gdy np. w Norwegii aż na 18 tys. mieszkańców. Nic dziwnego, że regeneracja wątroby w Polsce to tak ważny temat.

Boli? Konieczna regeneracja wątroby! 

Ale nie tylko alkohol szkodzi wątrobie. Ten bardzo wrażliwy i skomplikowany narząd negatywnie reaguje również na szkodliwe substancje znajdujące się w naszym otoczeniu. Stres, zanieczyszczenie środowiska, nafaszerowane konserwantami i “ulepszaczami” jedzenie powodują, że regeneracja wątroby jest coraz trudniejsza. Na efekty również nie trzeba długo czekać – pojawiają się dolegliwości bólowe, niestrawność czy poczucie ciężkości. Lekceważenie takiego stanu rzeczy może prowadzić do powstawania poważnych schorzeń. W celu określenia stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami (pasożytami, toksynami, metalami ciężkimi) warto wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *