Regeneracja wątroby, czyli czy wiesz, jak dbać o swój organizm?

Waży 1,5 kg, filtruje dziennie 2 tys. litrów krwi… Wątroba to organ niezbędny dla naszego prawidłowego funkcjonowania, jedyna w swoim rodzaju oczyszczalnia organizmu. W jaki sposób o nią dbać i dlaczego regeneracja wątroby jest taka ważna – tego dowiesz się, czytając poniższy tekst. Zapraszamy do lektury!

Polacy są znani z zamiłowania do dobrej zabawy i towarzyszących jej mocnych trunków. Statystyki pokazują, że co roku poziom spożycia alkoholi w Polsce rośnie – w latach 2000 – 2011 zaobserwowano 30 proc. wzrost ilości wypijanych “procentów”. Takie wyniki pozwalają rozwijać się branży producentów alkoholowych trunków: szacuje się, że w naszym kraju na jeden sklep z alkoholem przypada 254 mieszkańców, podczas gdy np. w Norwegii aż na 18 tys. mieszkańców. Nic dziwnego, że regeneracja wątroby w Polsce to tak ważny temat.

Boli? Konieczna regeneracja wątroby! 

Ale nie tylko alkohol szkodzi wątrobie. Ten bardzo wrażliwy i skomplikowany narząd negatywnie reaguje również na szkodliwe substancje znajdujące się w naszym otoczeniu. Stres, zanieczyszczenie środowiska, nafaszerowane konserwantami i “ulepszaczami” jedzenie powodują, że regeneracja wątroby jest coraz trudniejsza. Na efekty również nie trzeba długo czekać – pojawiają się dolegliwości bólowe, niestrawność czy poczucie ciężkości. Lekceważenie takiego stanu rzeczy może prowadzić do powstawania poważnych schorzeń. W celu określenia stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami (pasożytami, toksynami, metalami ciężkimi) warto wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *