Skleroterapia – jak się przygotować?

Skleroterapia – jak się przygotować?

Rozważasz skleroterapię? Nie wiesz, co się z tym wiąże? A może chciałabyś się dowiedzieć, jak pacjenci muszą się przygotować do skleroterapii? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może dostarczyć Ci cennych wskazówek.

Skleroterapia – co to za zabieg?

Zanim przejdziemy do określenia, jak należy przygotować się do skleroterapii, warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co oznacza termin https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/skleroterapia/? Można śmiało powiedzieć, że to prawdziwa innowacja wśród metod usuwania żylaków i pajączków, jak również w leczeniu zmian naczyń żylnych. Skleroterapia zwana również ostrzykiwaniem żył jest zabiegiem, który wykonuje się w celu zmniejszenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Robi się to z wykorzystaniem środków chemicznych, a wszystko po to, by otrzymać pożądane efekty.

Skleroterapię można wykorzystać jednakowo do usuwania żylaków, żył siateczkowych, jak i leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Aby jednak otrzymać zadowalające efekty, należy liczyć się z tym, że będzie potrzeba kilka takich zabiegów.

Jak wyglądają przygotowania do skleroterapii?

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że optymalny czas na wykonanie zabiegu to taki, gdy temperatura powietrza nie wynosi więcej niż 20°C. Dlatego skleroterapię zaleca się wykonywać zimą, jesienią bądź wczesną wiosną. Na tym jednak nie koniec, co najmniej miesiąc po każdym zabiegu w serii nie powinno się też przebywać w temperaturze powyżej 25°C, nie należy również plażować, czy korzystać z kąpieli słonecznych. Dlatego lato nigdy nie jest polecane do tego, by poddać się skeroterapii.

 

W ramach przygotowań do zabiegu zaleca się przyjmowanie rutyny przez co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Wszystko dlatego, że rutyna działa wzmacniająco na naczynia krwionośne i zwiększa ich grubość. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przed zabiegiem również nie należy naruszać skóry. Co to oznacza? Nie powinno się stosować żadnych kremów, balsamów, czy oliwek, ale również nie należy golić nóg.