Skuteczne badanie wariografem z punktu medycznego

Skuteczne badanie wariografem z punktu medycznego

Badanie wariografem jest stosowane już od dosyć dawna, a nadal wiąże się z nim wiele wątpliwości, zarówno z punktu medycznego, jak i prawnego. Od czego tak naprawdę zależy jego skuteczność z punktu medycznego? Sprawdzamy!

Badanie wariografem – o co w tym chodzi?

O badaniu wariografem https://www.wariograf.com.pl/gdansk mówi się bardzo często. Powszechnie stosowane było w sprawach sądowych. Jednak z biegiem lat jego zastosowanie się zmieniło. Teraz może być stosowane nawet w rekrutacji pracowników, wykrywaniu zdrad małżeńskich, czy sprawców kradzieży. Jednak nie to jest najciekawsze, lecz fakt, w jaki sposób działa wariograf i w jaki sposób pozwala określić, czy mówimy prawdę, czy też kłamiemy. To właśnie on rejestruje reakcje psychofizjologiczne ludzkiego organizmu i odzwierciedla je w postaci graficznej, które później są interpretowane przez specjalistę.

Co wpływa na skuteczność badania?

Ogólnie przyjęło się, że na badanie ma wpływ bardzo dużo rzeczy – zaczynając od miejsca, w których badanie się odbywa, po godzinę przeprowadzanego tekstu i zestaw zadawanych pytań. Kilka kwestii dotyczy samego zdrowia oraz stanu fizycznego osoby, która ma zostać przebadana. O czym dokładnie mowa? Może niektórym ciężko w to uwierzyć, ale na wyniki badania ma wpływ to, jak pacjent będzie się przed nim zachowywał. Kluczowe znaczenie ma tutaj wypoczynek. Osoby poddawane testom powinny być wyspane i wypoczęte. Należy też zminimalizować stres oraz zwrócić większą uwagę na to, co się spożywa, bo dzięki temu ureguluje się polityka energetyczna organizmu. Badaniu nie należy poddawać osób, które odczuwają jakikolwiek ból lub dyskomfort. Przeciwwskazaniem do badania jest, chociażby przeziębienie, uporczywy kaszel, czy gorączka. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, czy pacjent przyjmuje środki przeciwbólowe lub inne lekki, gdyż to może znacząco sfałszować wyniki badania wykrywaczem kłamstw. W takich przypadkach najlepiej najpierw przeprowadzić wywiad z pacjentem i ustalić, czy przyjmuje leki, w jakiej jest kondycji psychicznej, jak również czy boryka się z jakimiś schorzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *