Suplementy dla kobiet – co kupić?

Szczególna grupa witamin potrzebna kobietom

         Istnieje grupa witamin, która ma szczególny wpływ na kobiety. Powinny one suplementować przede wszystkim witaminę E i te z grupy B. Jak wiadomo większość kobiet chce czuć się piękna, stąd też ta grupa witamin wspomaga zdrowy wygląd paznokci i włosów. Bardzo ważna jest także witamina A, odpowiedzialna za zdrową skórę, zarówno jej korzystny wygląd jak i gojenie się ewentualnych ran. Z pewnością witamina D odgrywa także istotną rolę w suplementacji, ponieważ zapewnia ona wzmocnioną odporność ale także wspomaga poczucie energii i wigoru. Suplementacja kobiet poza uzupełnianiem witamin odpowiedzialnych za urodę, powinna także zawierać te składniki, które są ważne u każdego człowieka. Odpowiedni poziom żelaza, wapnia, cynku, magnezu także jest istotny, by ustrzec nas przed chorobami i zachować dobre zdrowie.

A zatem taki kompleks witaminowy ADEK w oleju konopnym może okazać się strzałem w dzisiątkę jak chodzi o suplementację dla kobiet.

Czy warto się suplementować?

         Każda kobieta, mężczyzna i dzieci powinni się suplementować. Dobrze jest kiedy suplementacja poprzedzona jest wykonaniem badań, zwłaszcza tych, które wskażą poziom witamin w naszym organizmie. W przypadku kobiet dobrze jest także wykonać badania hormonów. Może się okazać, że mamy konkretne niedobory witaminowe i tutaj przede wszystkim, trzeba je zniwelować odpowiednimi witaminami. Z pewnością warto przyjrzeć się swojej diecie i spożywanym pokarmom. Większość kobiet jest dzisiaj zapracowana, zajmuje się intensywnie domem i dziećmi i niekoniecznie odżywia się zdrowo. Warto sobie uświadomić co tak naprawdę jemy i czy w naszej diecie jest wystarczająco dużo warzyw i owoców, które dostarczą nam niezbędnych składników odżywczych.  W tym przypadku suplementacja kobiet, odgrywa znaczącą rolę, bo trzeba dodać, że ilość spożywanych zdrowych pokarmów to jedno, a drugie ich jakość. Obecna żywność pozostawia sobie wiele do życzenia.

Czy warto suplementacje konsultować z lekarzem ?

         Suplementacja kobiet jak i mężczyzn czy dzieci powinna być prawidłowo omówiona z lekarzem. Zwłaszcza jeśli nasz organizm daje jakieś oznaki, że pojawiły się niedobory witamin. To może być chroniczne zmęczenie, zaburzenia hormonalne, wybuchy ciepła, zdenerwowanie, problemy ze snem, częste infekcje, wypadanie włosów, zniszczone i łamliwe paznokcie, problematyczna cera, itp. Każdy lekarz z pewnością zleci nam początkowo odpowiednie badanie, a następnie poleci nam sprawdzoną suplementację, dobraną do naszych potrzeb. Często zdarza się tak, że szukając samemu niekoniecznie trafiamy na witaminy dobrej jakości i odpowiednim składzie.