Ból pięty podczas chodzenia – jak sobie z nim radzić?

Ból pięty podczas chodzenia to niebywale poważny problem, który w znacznym stopniu utrudnia nasze codzienne życie.  Tak naprawdę dotyczy on praktycznie co drugiego Polaka, pokazując tym samym, jak poważnie problematyczne jest to zjawisko. W wielu sytuacjach nie zdajemy sobie sprawy z tego, co tak naprawdę powoduje u nas ból pięty.  Winimy za niego nadmiar pracy w pozycji stojącej, czy też zbyt dużą ilość chodzenia, która towarzyszy nam w ciągu codziennego życia.  Wiele osób zamiast udać się do lekarza tłumaczy się tym, że już jest w takim wieku, iż to normalne, że dotykają nas różne bóle.  Niemniej jednak, ból pięty podczas chodzenia pojawia się ze znacznie bardziej skomplikowanego problemu. Co więcej, chociaż sama jego przyczyna jest dość złożona, to leczenie wcale nie jest takie trudne i wystarczy tylko chcieć poszukać pomocy.

 

Ból pięty podczas chodzenia – główna przyczyna

Główną przyczyną pojawienia się bólu pięty podczas https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/blog/indywidualne-wkladki-na-plaskostopie-krakow/ jest to, że nieprawidłowo rozkładamy ciężar naszego ciała na nasze stopy.  Nie da się ukryć, że mało kto z nas zdaję sobie sprawę z faktu, jak dużą wagę codziennie muszą utrzymywać nasze nogi.  Do tego dochodzi także aspekt, jakim jest nieprawidłowe rozłożenie ciężaru w poszczególnych w punktach naszej stopy.  W efekcie, prowadzi to do krzywej postawy, a także szeregu licznych uszkodzeń. Do tego doliczyć należy również częste obstukiwanie pieniędzy na skutek chodzenia – na przykład – w butach mających twardą podeszwę. Ostatecznie, skutkuje to przekazywaniem drgań podczas przemieszczania się do stawów, a nawet do kręgosłupa, powodując w tych częściach ciała mikrouszkodzenia, które z biegiem czasu będą skutkowały coraz poważniejszymi dolegliwościami.  Sam ból pięty wynika z naruszenia naszego mięśnia obecnego w stopie.  Chociaż w momencie jego pojawienia się, zetkniemy się z bardzo potężnym bólem, który może nas unieruchomić i uniemożliwić codzienne czynności, to jednak wcale nie jesteśmy spisani na straty, gdyż można tę dolegliwość wyleczyć.

 

Ból pięty podczas chodzenia – sposoby leczenia

 

Ból pięty można wyleczyć kilkoma sposobami.  Jednym z najbardziej podstawowych i najczęściej spotykanych jest wizyta u fizjoterapeuty.  Jest to specjalista, który zajmuje się zawodowo pomaganiem we wszelkiego rodzaju dolegliwościach związanych z układem ruchu.  W przypadku bólu pięty, wykona on na naszych stopach szereg badań, a następnie zaleci ćwiczenia, mające na celu rozciągnąć mięśnie, a także zminimalizować uczucie bólu.  W efekcie, po wielu spotkaniach faktycznie możemy zauważyć widoczną różnicę, jednakże będzie to od nas wymagało odrobinę cierpliwości jak i sporo pracy.  Dla osób bardziej zniecierpliwionych i nie mających czasu na takie rzeczy, istnieje inne rozwiązanie w postaci fali uderzeniowej.

 

Fala uderzeniowa – zasada działania

 

Fala uderzeniowa jest to rozwiązanie, które umożliwia nam szybkie zlikwidowanie chronicznego bólu.  Wykorzystuje ono urządzenie działające na zasadzie podciśnienia, które generuje specyficzną falę uderzającą w jeden konkretny punkt naszego ciała.  W następstwie tych działań, dochodzi do zmniejszenia poziomu bólu, a także do redukcji stanu zapalnego co jest niezwykle pomocne w przypadku leczenia bólu pięty, występującego podczas chodzenia. Ostatecznie, takie działanie w znacznym stopniu przyspiesza czas rekonwalescencji, jak i ułatwi nam sam proces leczenia.  Jest to niezwykle skuteczna metoda, niemniej jednak wciąż wielu lekarzy nie zdaje sobie nawet sprawy z faktu istnienia takiej technologii. Dlatego też zmagając się z tego typu problemem i udając się do lekarza, powinniśmy zapytać się go o możliwość leczenia falą uderzeniową.  Tak naprawdę już po kilku użyciach możemy zauważyć widoczne postępy.

 

 

Słowo podsumowania – ból pięty podczas chodzenia

 

Jeżeli dotyka nas ból pięty podczas chodzenia to nieunikniona jest wizyta u lekarza.  Niemniej jednak, nie powinniśmy zapominać, że o wiele lepiej jest zapobiegać niż leczyć.  Dlatego też zadbajmy o właściwą profilaktykę w postaci – między innymi – wkładek do butów, a także odpowiednich ćwiczeń fizycznych, by nie dopuścić do wystąpienia takiej sytuacji. Czasami nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele „znoszą” nasze stopy, dlatego też zadbajmy o nie, a w ten sposób unikniemy szeregu dolegliwości na przyszłość.  Co więcej, musimy być także świadomi faktu, że tego typu objawy są bardzo popularne i najprawdopodobniej, swego rodzaju nieśmiałość jak i strach przed pójściem do lekarza powodują, że nie leczymy się skutecznie i nie radzimy sobie z problemem. Ból pięty może spowodować poważne zaburzenia codziennych czynności, a nawet uniemożliwić nam wykonywanie zawodu.  Dlatego też nie bagatelizujmy pojawienia się pierwszych objawów i regularnie starajmy się je zwalczać, już na samym początku.  W efekcie, wydłużymy nasze życie, jak i polepszymy jego standard.