Jak oczyścić z toksyn i pasożytów swój organizm

Jak oczyścić z toksyn i pasożytów swój organizm

Jeżeli czujesz nieustanny spadek energii, jesteś zmęczony i brak Ci chęci do życia, nękają Cię alergie i egzemy, masz kłopoty z odpornością, może to oznaczać, że Twój organizm jest zanieczyszczony i pełen pasożytów. Istnieją proste sposoby, aby przeprowadzić detoks, który oczyści Twój organizm.

Organizm człowieka jest wyposażony w naturalny mechanizm oczyszczający ale przy zanieczyszczeniach dzisiejszego świata nie ma możliwości, by sobie z nimi bez pomocy poradził.

Zanieczyszczone powietrze, woda oraz jedzenie pełne substancji toksycznych i hormonów, a także chemia gospodarcza i kosmetyki są źródłem zanieczyszczeń Twojego organizmu.

Ponadto w każdej komórce ciała zachodzi w ciągu minuty około 3 tys. reakcji chemicznych (24 godziny na dobę), a jednym z produktów tych procesów są toksyny. Dodatkowym ich źródłem jest też przedłużający się stres.

Powstałe toksyny częściowo są wydalane, ale duża ich część kumulowana jest w różnych częściach ciała działając jak bomba z opóźnionym zapłonem, która nie wiadomo kiedy wybuchnie.

Problemem jest też prawdopodobieństwo obecności różnego rodzaju pasożytów w Twoim ciele.

Objawy posiadania pasożytów w organizmie

Objawy obecności pasożytów nie są niestety specyficzne. Rzadko kto kojarzy pojawienie się duszności, astmę, alergię czy nocne zgrzytanie zębami z pasożytami. W obiegowej opinii organizmy te lokują się w jelitach, ale w rzeczywistości mogą znajdować się one w rożnych częściach Twojego ciała : mózgu, płucach, wątrobie , mięśniach, stawach czy skórze. Jest też wiele ich rodzajów – począwszy od wirusów, bakterii, grzybów i pierwotniaków po obleńce i płazińce.

Wbrew pozorom pasożyty trudno jest wykryć. Różne ich gatunki maja bowiem różne cykle rozwojowe. W przypadku pasożytów jelitowych , aby badanie kału było wiarygodne powinno badać się kiedy akurat w rozwoju pojawiają się jaja lub cysty. Niestety wykrywalność pasożytów przy pomocy próbek kału waha się między 7 a 25%.

Wiele pasożytów najłatwiej wykryć w okolicy pełni księżyca, bo właśnie wtedy mają swój “okres godowy” składając jaja. Często możemy zaobserwować, że właśnie w czasie pełni nasze samopoczucie pogarsza się. Może to mieć związek z cyklem rozmnażania pasożytów.

Jak pozbyć się pasożytów

Wprowadzając zmiany w odżywianiu i regularnie oczyszczając organizm można pozbyć się pasożytów, przerostu Candidy i wielu toksyn z organizmu. Skuteczne są głodówki na wodzie, ale niewiele ludzi może sobie na nie pozwolić ( pod kontrolą lekarza). Istnieją na szczęście bardziej przyjazne metody, które pozwalają w bezpieczny i całkowicie naturalny sposób poradzić sobie z toksynami i pasożytami w Twoim Ciele.

Istnieje wiele środków na pasożyty: leki, zioła, naturalne suplementy diety. Większość z nich zabija tylko dorosłe osobniki i nie jest w stanie zniszczyć jaj i cyst robaków. Ważne jest również to, że żadne leczenie nie zabezpiecza przed ponownym zakażeniem. Lek farmakologiczny, mający na cel zniszczyć organizm żywy pasożyta, nie może nie mieć zabójczego działania na organizm żywy człowieka. Obumarłe białko pobudza organizm do tworzenia cyst, torbieli czy guzów.

Najlepszą metoda jest stworzenie niekorzystnego dla “obcych” środowiska życia i wyproszenie niepożądanych gości ze swojego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *