Badanie wariografem i przeciwwskazania zdrowotne

Badanie wariografem i przeciwwskazania zdrowotne

Choć z każdej strony powtarza się, że badanie wariografem jest bezbolesne i dostępne dla wszystkich, to jego wykonanie nie zawsze jest możliwe. Aby uznać badanie za poprawne, badana osoba nie może znać informacji na temat danego zdarzenia od osób trzecich. To jednak nie wszystko. Istnieje kilka przeciwwskazań zdrowotnych, które również uniemożliwiają wykonanie badania. Jakich? Prezentujemy je poniżej!

Zły stan zdrowia

Każdy, kto zleca badanie, oczekuje, że przyniesie ono zadowalające efekty. Jednak aby tak się stało, pacjent musi być zdrowy. Jeśli to zlekceważymy, badanie może dać fałszywe wyniki. Przede wszystkim badaniu nie powinno się poddawać osób, które borykają się z dolegliwościami https://www.wariograf.com.pl/badanie-wariografem-kandydata-do-pracy-co-mozna-zbadac/  sercowymi, mają problemy z oddychaniem lub mają zaburzenia neurologiczne. Na pewno uzależnienia od środków odurzających, alergie, przeziębienie, czy ból odczuwany wskutek innych dolegliwości również może utrudnić badanie lub wpłynąć na jego wyniki. Podobnie jest w przypadku przyjmowania leków, czy stosowania środków przeciwbólowych. Dlatego w pierwszej kolejności zaleca się przeprowadzenie dokładnego wywiadu z pacjentem. Na jego podstawie da się ustalić, czy kwalifikuje się on do badania, czy też nie.

Zły stan psychiczny

Nie tylko problemy fizyczne mogą utrudnić wykonanie badania, ale również zły stan psychiczny. Ogólnie przyjęło się, że badań wariografem nie należy przeprowadzać u osób, które w jakiś sposób są upośledzone intelektualnie. Przede wszystkim mowa tutaj o osobach, które nie są w stanie odróżnić prawdy od fałszu, czy rzeczywistości od fantazji. Badać nie powinno się także osób, które nie rozumieją samej istoty badania.

Inne przeciwwskazania

W tym miejscu warto również wspomnieć o ciąży. Choć nie należy ona do chorób, lecz początkiem nowego życia, to badanie przeprowadzane na kobietach w ciąży może dać fałszywe wyniki. Wszystko to oczywiście spowodowane jest obecnością maluszka w łonie kobiety, które może wpłynąć na ciśnienie, czy ruchy kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *