Łysienie poporodowe

Łysienie poporodowe

Łysienie poporodowe będzie przede wszystkim wywołane działaniem estrogenów w czasie trwania drugiej fazy ciąży. Ich wzmożone działanie będzie utrzymywało mieszki włosowe w bardzo aktywnej formie. Po porodzie działanie te całkowicie, czy też częściowo ustępuje co jednocześnie spowoduje, że większa część mieszków włosowych, przechodzi w swojego rodzaju stan osłabienia. W okresie trwającym do pół roku po zakończonym porodzie zauważalne może być wzmożone łysienie. Stan taki utrzymuje się następnie przez dobre kilka miesięcy. Po czasie tym wszystkie zmiany przeważnie cofają się całkowicie, w niektórych przypadkach będą mogły one jednak nawracać w czasie kolejnych ciąż.

Problemy z łysieniem poporodowym są obecnie coraz częściej spotykanymi, jednak nie będą wymagały one w większości przypadków bezpośredniej interwencji lekarskiej. W czasie trwania ciąży jest to zaburzenie, jednak nie powodujące większych komplikacji i kłopotów, a po określonym czasie będzie mijać samoczynnie.

Do głównych objawów zaliczyć będziemy mogli rozlane przerzedzenie włosów, które zauważalne jest pomiędzy jedenastym, a kilkoma kolejnymi tygodniami po narodzinach dziecka.

Włosy odrastać będą samoistnie, bez żadnego dodatkowego leczenia w przeciągu sześciu miesięcy od urodzenia. Dzieje się tak przede wszystkim że w czasie ciąży porost włosów wzmacnia się, a one same stają się gęstsze oraz mocniejsze. Po zakończeniu ciąży ich nadmiar wypada, trwa to do przywrócenia wcześniejszych norm w organizmie i będzie samoczynnie ustępować.
W przypadku jeśli jest to dla nas problem, polecane są specjalne środki przeciw łysieniu do stosowania już w czasie ciąży i w pierwszym okresie po jej zakończeniu. Dzięki temu łysienie poporodowe będzie przebiegało o wiele, wiele łagodniej, czy też w ogóle nie będziemy posiadać z nim problemu. Oprócz tego skorzystać możemy ze specjalnych i bezinwazyjnych zabiegów, które oferowane są przez coraz szerszą gamę gabinetów kosmetycznych, które poszerzają swoją ofertę z myślą właśnie o młodych i przyszłych mamach. Mówi Ginekolog Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *