Walka z chorobą na wczesnym etapie

Co roku, zanim dopadnie nas przeziębienie lub grypa obiecujemy sobie,

że tym razem nic podobnego się nie stanie. Staramy się jak najlepiej przed nimi zabezpieczyć. Pierwszym ze sposobów jest oczywiście szczepionka. Coraz popularniejsza jest szczepionka przeciwko grypie, której poddają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Dzięki takiemu zabezpieczeniu mamy pewność, że zimę przetrzymamy w spokoju i nie dopadnie nas ta ciężka choroba, która przecież kiedyś przyczyniała się nawet do zdziesiątkowania populacji.

Z przeziębieniem jest trochę inaczej.

Jest ono niestety bardzo powszechne jesienią i zimą i atakuje nas sami nawet nie wiemy kiedy. Wystarczy, że nasze dziecko ma kontakt z innym, chorym, dzieckiem w przedszkolu czy żłobku, albo, że ktoś na nas samych kichnie czy prychnie w tramwaju. Z takich spotkań niewiele dobrego może niestety wyniknąć. Najczęściej wynika katar, gorączka, kaszel, ból głowy i ból gardła czyli przeziębienie. Dlatego robimy wszystko, żeby się przed nim uchronić albo, gdy jest już za późno, aby się go jak najszybciej pozbyć.

Katar, jak mawiają, leczony czy nie, trwa i tak siedem dni. Warto jednak zaopatrzyć się w krople do nosa, bowiem to z pewnością złagodzi objawy kataru. Jeśli chodzi o gorączkę to trzeba zażywać odpowiednie leki, aby ją jak najszybciej zbić. Wysoka gorączka jest niebezpieczna szczególnie u dzieci, więc warto podawać im odpowiednie leki. Przyda się także podczas przeziębienia duża dawka witaminy C – zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *